Gratis Door en Voor thema-avond in Buurthuis De Horizon

woensdag 13 maart 2024 20:00 uur
Onze Biodiversiteitswerkgroep vertelt over hun werk

"Door & Voor" Er wordt een lezing gehouden Door iemand uit onze wijk Voor alle buurtbewoners.

Het thema wordt binnenkort hier bekend gemaakt, 
en ook op de publicatieborden op het parkeerterrein bij de Nettorama, bij De Biezenrijt, bij het speeltuintje bij de Columbusstraat, bij De Horizon en bij ons inloophuis.

Thema 13 maart 2024:  Biodiversiteitswerkgroep zie de uitnodiging hieronder:

Steeds 2e woensdagavond van de maand.

Aanvang 20:00 uur in Buurtgebouw De Horizon,  Amundsenstraat 5 Valkenswaard.
Toegang is GRATIS, de koffie en thee ook.

≈≈============≈=====/============== 

Hé doe de mee?

Uitnodiging werksessie groen in de wijk.

Beste buurtbewoners,

Graag nodigen wij jullie uit om mee te denken over hoe we onze wijk groener en fleuriger kunnen maken. De brainstorm/werksessie vindt plaats op 13 maart, start om 20:00 uur in de zaal van Buurtvereniging De Horizon aan de Amundsenstraat 5.

Wat gaan we doen?
In deze inspirerende werksessie kijken we naar mogelijkheden en grote voordelen van een groene buurt. Met een inspirerende presentatie nemen we jullie mee naar allerlei leuke, interessante en geslaagde groenprojecten die elders in het land plaatsvinden. Daarna gaan we samen aan de slag, brainstormen over groene activiteiten die we samen in de wijk kunnen en willen realiseren, al dan niet met de hulp van de gemeente. De projecten kunnen heel klein zijn, van het ophangen van vogelhuisjes, het planten van een fleurig bollenveld in het gemeentelijk plantsoen of de wens voor een sedumdak.

Madeleine Velthuizen, buurtbewoner en projectmedewerker van de werkgroep biodiversiteit zal de inspiratie sessie leiden. Daarna vragen we jullie de ideeën voor een groenere wijk met elkaar en met ons te delen. Deze nemen we mee voor het biodiversiteitswerkprogramma voor 2024/2025.

Ad Lavrijssen, Beheerder Groen, gemeente Valkenswaard zal vertellen wat er allemaal in de gemeente gebeurt en waar er kansen liggen. Ook zal hij informatie verstrekken over subsidiemogelijkheden.

Wat hebben we, met jullie hulp al gerealiseerd in 2023?
Afgelopen jaar heeft de werkgroep biodiversiteit verschillende initiatieven genomen voor een groenere wijk. Jullie hebben in het voorjaar zaadzakjes gekregen om je tuin mee op te fleuren. In het najaar bloembollen. Ook heeft de werkgroep bij verschillende buurtbewoners aangebeld om te vragen of ze een boomspiegel wilde adopteren of een geveltuintje wilde maken. Hierop hebben we leuke reacties gehad Er zijn inmiddels al verschillende boomspiegels en geveltuintjes gerealiseerd. Dit jaar hopen we dat er nog meer bijkomen.

Hé doe de mee?
We zien jullie graag op 13 maart!

Met vriendelijke groet,

Biodiversiteitswerkgroep De Kerkakkers.

 

Laatste Nieuws

zaterdag 2 maart 2024
Japanse Duizendknoop planten ook in Valkenswaard

De Japanse Duizendknoop moet ook in Valkenswaard bestreden worden.

Lees meer...

zaterdag 2 maart 2024
Hulp bij kinderactiviteiten Kerkakkers

Komt u ook even helpen?

Lees meer...

donderdag 18 januari 2024
ons INLOOPHUIS is verhuisd

ons INLOOPHUIS is verhuisd naar het Lunet Wijkcentrum aan de Mgr. Zwijsenstraat 4

Lees meer...

Onze sponsoren

Allround Printing  .png
HGeldens .png
Speeltuin Geenhoven .png
Hendriks-Keukens.png
Daams Houthandel.png
Gemeente Valkenswaard logo.png
van Oosten bloemen.png
Rabobank.png
Gijsbers-50_jaar.png